Domů > Novinky > Obsah

O magnetickém enkodéru

Apr 05, 2017

Principy magnetického měření

Magnetické rotační snímače určují úhlovou polohu pomocí technologie senzorů magnetického pole. Stálý magnet upevněný na hřídeli kodéru vytváří magnetické pole, které je odebíráno snímačem, který generuje unikátní čtení absolutní polohy.

Zpracování signálu je klíčem k vysokému výkonu

Technologický skok, který tlačí magnetické snímače IXARC společnosti POSITAL na výkonnostní úroveň optických systémů, je založen na nové generaci senzorových systémů. Kombinace vlastního snímače s Hallovým efektem a komplexních algoritmů pro zpracování signálu, které běží na výkonném 32bitovém mikroprocesoru, má za následek podstatně lepší rozlišení a přesnost, spolu s časy latence pouze několik mikrosekund. POSITAL také implementoval přírůstkové rozhraní a nyní může nabízet kompletní řadu řešení kódování.

Technologie měření multiturnu

Senzorový systém na bázi Hall-Effect je singleturn stage absolutních snímačů. Neumožňuje však snímačům počítat otáčky, pokud je odpojen externí zdroj napájení. POSITAL řeší tento problém pomocí systému pro sklizeň energie založeného na WiegandEffect, který nevyžaduje žádné baterie ani převody. Použití baterií přináší spoustu nevýhod, protože mají omezenou životnost, značnou váhu a obsahují škodlivé látky. Převodovky přinášejí své vlastní slabiny velké, složité, nákladné a zranitelné vůči nárazům a vibracím. Bez ohledu na rychlost otáčení, dokonce i na blízko, systém pro sklizeň energie vytváří krátké, silné napěťové impulsy, které dodávají dostatečnou energii počítací elektronice v absolutních snímačích. Počítadlo otáček je tedy nezávislé na jakémkoli vnějším zdroji napájení. Tento princip, který se od roku 2005 osvědčil, umožňuje spolehlivé měření absolutních pozic bez nutnosti údržby i v náročných prostředích pro nadcházející roky.

Výhody magnetických kodérů

  • Robustní a odolné

  • Mechanicky jednoduché a úsporné - bez baterie, bez ozubení

  • Kompaktní konstrukce pro instalaci v malých prostorách