Domů > Novinky > Obsah

Motor střídavého proudu VS DC

Apr 07, 2017

Hlavní rozdíl mezi střídavými motory a motory   DC motory se nacházejí v názvu samotném, jednosměrné motory pracují na stejnosměrném proudu, na rozdíl od střídavého proudu, na kterém běží střídavé motory.

Při stejnosměrném proudu se energie získává z baterií nebo článků a generuje konstantní napětí. Toto konstantní napětí pak stimuluje stálý tok elektronů v jednom směru. Jedná se o tento konstantní a přesný tok energie, díky němuž je stejnosměrný proud nejvhodnější pro aplikace vyžadující přesný a stabilní provoz, jako jsou aplikace pro řízení rychlosti a točivého momentu.

Při střídavém proudu se získává energie prostřednictvím obou generátorů střídavého proudu a sítě, které generují měnící se napětí. Je to kvůli tomuto měnícímu se napětí, že elektrony střídavého proudu, na rozdíl od stejnosměrného proudu, plynule mění směr, pohybující se dopředu a dozadu. Také na rozdíl od stejnosměrného proudu, který není schopen vytvářet napětí schopné jízdy na dlouhé vzdálenosti, je napětí střídavého proudu bezpečně přenášeno po dlouhé vzdálenosti a poskytuje větší výkon, takže střídavý proud je ideální jak pro domácí, tak pro průmyslové aplikace.

Zatímco na první pohled může být rozdíly mezi motory střídavého proudu a motory stejnosměrného proudu patrně triviální, při další kontrole můžete vidět, jak tyto zdánlivé malé rozdíly mají obrovský dopad na účinnost vaší aplikace. Při výběru mezi motory střídavého a stejnosměrného proudu musíte tedy zvážit, odkud je vaše síla vygenerována, stejně jako úroveň přesnosti potřebné pro efektivní fungování aplikace. Podle   Projednávání těchto faktorů s kvalifikovaným motorem r, můžete si být jisti, že obdržíte nejlepší motor pro vaši aplikaci.