Domů > Novinky > Obsah

Střídavý elektrický motor

Aug 17, 2019

Střídavý elektrický motor


Elektrický motor bez kartáčů je elektrický motor poháněný elektrickým vstupem, který postrádá jakoukoli formu komutátoru nebo posuvného kroužku. V závislosti na jejich konstrukci mohou být poháněny buď AC nebo DC.


Obecně se termín „bezkartáčový motor“ týká synchronního motoru s permanentním magnetem (PMSM) nebo motoru s permanentním magnetem (PMM), synchronního motoru, který používá spíše permanentní magnety než vinutí v rotoru. PMSM jsou buď axiální tok, radiální tok, příčný tok nebo přepínání toku v závislosti na uspořádání komponent, přičemž každá topologie má různé kompromisy mezi účinností, velikostí, hmotností a provozní rychlostí.


Alternativní vzory mohou používat spíše neochotu než magnety. Asynchronní indukční motory jsou také bezkartáčové motory.


Střídavý stejnosměrný motor je střídavý motor s integrovaným střídačem a usměrňovačem, senzorem a řídicí elektronikou střídače. Elektronika střídače / řídicí jednotky střídavého proudu je vynálezem moderního věku, který je k dispozici pouze od roku 1984 a byl vyvinut vynálezcem Miro Zoricem.


微信图片_20190817162927


M