Domů > Novinky > Obsah

Střídavý Motor vysokou spolehlivost, dobrá stabilita, přizpůsobivost

Nov 01, 2017

Střídavý Motor je synchronní motor, to znamená otáčky motoru rotor je ovlivněna rychlostí otáčení magnetického pole a pole číslo rotoru stat.. Střídavý Motor má výhody tradiční stejnosměrný proud, zároveň eliminuje uhlíku, kroužkových struktury, plynule reguluje rychlost nařízení, široký rozsah rychlostí, silné přetížení, vysoká spolehlivost, dobrá stabilita, silná přizpůsobivost, Jednoduchá údržba a Údržba. Spínací obvod střídavý Motor se skládá z pohonu a ovládání částí, které nejsou snadno rozdělit, zejména malé silové obvody mají tendenci integrovat dva do jediné ASIC.

DC motor má schopnost poskytování jmenovitého momentu s rychlou odezvou, velkým rozběhovým momentem, od nulové rychlosti na jmenovitých otáčkách. Ale výhody DC motoru je jeho nevýhodou, protože DC motor produkovat jmenovitého zatížení na výkon konstantní točivý moment pak armatury musí udržovat magnetické pole a magnetické pole rotoru 90°, toto bude prostřednictvím uhlíku a usměrňovač. Uhlíkových kartáčů a komutátoru bude vyrábět jisker a toner když motor otočí, tak, aby kromě poškození součásti, využití situace je omezená.

Střídavý Motor se skládá z pohonu a pohon a vinutí statoru motoru jsou vyrobeny z tří relativní tvaru hvězdy metod, které jsou podobné Trojfázové asynchronní motory. Rotor motoru má magnetický permanentní magnet, za účelem zjištění polarity motor rotoru, snímač polohy je uspořádány uvnitř motoru. Pohon je tvořen napájení elektronických zařízení a integrovaný obvod, je funkce: přijmout start, stop a brzda signály motoru ovládání Start, stop a brzdění motoru a přijmout signál senzoru polohy a pozitivní a negativní signál pro ovládání zapnuto vypnuto každé napájecí potrubí mostu střídače, generování trvalého momentu; přijmout příkaz rychlost a rychlost zpětnovazební signál slouží k řízení a upravit rychlost, poskytovat ochranu a zobrazení a tak dále.

Střídavý Motor tvoří hlavní motorovou a pohonu, je to typický elektromechanických integrace produktu. Vzhledem k tomu, střídavý Motor je provozován automatického řízení, nebude to jako synchronní motor heavy-duty start-up za proměnlivou frekvencí regulace rychlosti, ale také začíná vinutí rotoru, a nebude generovat oscilace a ztráta Krok zmutované zatížení. Malé a střední kapacity, střídavý Motor, permanentní magnet, nyní používá magnetické energie vyššího vzácných zemin NdFeB (-) materiálu. Proto objem vzácných zemin permanentní magnet střídavý motor snižuje velikost stejnou kapacitou Třífázový asynchronní motor.

Jednoduše řečeno, jsou měněny Střídající frekvence a průběh současné vlny na cívky statoru motoru vinutí kolem vinutí cívky tvoří magnetické pole otáčení kolem osy motoru, který pohání permanentní magnet magnety na rotoru, motor zapne nahoru, výkon motoru a počet magnety, síla magnetického pole magnetu, Motor vstupní napětí a dalších faktorů, více ovládacímu prvku Střídavý motor výkon má skvělý vztah, protože vstup je, DC, současný guvernér elektronické potřeby proměnit v 3fázové AC, ale také třeba přijímat řídicí signály od vzdáleného přijímače, ovládání rychlosti motoru podle potřeb použití modelu. Obecně, struktura střídavý motor je poměrně jednoduché, skutečné rozhodnutí o použití výkon střídavý elektronický regulátor, dobrý elektronický regulátor musí mít Single-chip control program designu, kruhový design, komplexní zpracování procesu, například celkové kontroly, takže je mnohem vyšší cenu, než motor kartáčů.