Domů > Novinky > Obsah

Bezkartáčový motor Řízení elektrické energie může realizovat nepřetržitý provoz

Oct 20, 2017

Brushless Motor (BLDC) je nový elektromechanický integrovaný motor s vývojem polovodičových elektronických technologií, který je produktem kombinace moderní elektronické technologie (včetně elektroniky, mikroelektroniky), teorie řízení a motorové technologie. a obyčejný Brushless Motor s použitím vinutí kotouče rotační reverzace různých, bezkartáčový motor je použití elektronické reverzace a magnetické ocelové otáčení motoru. Obvyklým stejnosměrným motorem je použití uhlíkové kartáče pro zpětný chod, uhlíková kartáče, která zvrátila existenci velké nevýhody, patří zejména:

1, jiskra způsobená mechanickou komutací komutátoru a třením štětce, elektromagnetickým rušením, hlukem, krátkou životností.

2, struktura je složitá, spolehlivost je špatná, chyba je mnoho, musí se udržovat často.

3, kvůli existenci komutátoru, omezit setrvačnost rotoru další pokles, což ovlivňuje dynamický výkon.

Motor bez střídavého napájení není kompletní systém napájení, bezkartáčová základní musí být prostřednictvím bezkartáčového regulátoru je ovládání elektrické regulace pro dosažení nepřetržitého provozu. Motor běžného uhlíkového kartáče otáčí vinutí a bezkartáčový motor, ať už je ve vnějším nebo vnitřním uspořádání, otáčí magnet. Každý motor se skládá ze statoru a rotoru.

Je důležité si uvědomit, že musíme oddělit brushless od jiných typů motorů.

Motor DC: Také nazýváme motor kartáčů nebo uhlíkový kartáč, nejstarší typ motoru, ale také aktuální počet typů motorů. Takové motory mohou být použity v rádiach, tiskárnách apod. Tento motor je využíván reverzováním uhlíkové kartáče, pro tento motor je pojmenován motor bez křidélek.

Asynchronní motor: Jedná se o velmi běžný typ motoru v našem životě, průmyslovou sílu, odtahový ventilátor, elektrický ventilátor využívají asynchronní motor. Asynchronní motor také nehrozí, takže příležitostně volá asynchronní motor pro bezkartáčový motor, ale běžná definice bezkartáčového motoru je to, co říkáme bezkartáčový motor BLDC.

1. Vnitřní mechanická struktura společného vysokorychlostního kartáčového motoru. Motor typu náboje se skládá z vestavěného vysokootáčkového srdce motoru kartáčového motoru, nastavení rychlosti zpomalení, překlenovací spojky, koncového krytu náboje a dalších součástí. Vysokorychlostní kartáč má zubový nábojový motor patřící k motoru vnitřního rotoru.

2, společné vnitřní mechanické konstrukce s nízkorychlostním kartáčovým motorem. Motor typu náboje se skládá z uhlíkového kartáče, fázového konvertoru, rotoru motoru, statoru motoru, hřídele motoru, koncového krytu motoru, ložisek a dalších součástí. K motoru vnějšího rotoru patří motor s nízkorychlostním hřídelem a pastorkem.

3. Vnitřní mechanická struktura společného vysokorychlostního střídavého motoru. Motor typu náboje se skládá z vestavěného vysokorychlostního střídavého motoru, planetového třecího válečku, spojky proti přetížení, výstupní příruby, koncového krytu, krytu náboje a dalších součástí. Vysokorychlostní motor s ozubenými koly patří k vnitřnímu motoru rotoru.

4, společná nízkorychlostní vnitřní hřídelová motorová konstrukce. Motor typu náboje se skládá z rotoru motoru, statoru motoru, hřídele motoru, koncového uzávěru motoru, ložisek a dalších součástí. Nízkorychlostní převodový motor patří k motoru vnějšího rotoru.