Domů > Novinky > Obsah

Motor střídavý VS kartáči

Feb 27, 2017

1 porovnání střídavý motor kartáčů

Kartáčované DC motory vyvinout maximumtorquewhen stacionární, lineárně klesající jako rychlost zvyšuje.Některá omezení kartáčované motorů lze překonat bezkomutátorové motory; patří mezi ně vyšší účinnost a nižší náchylnost k mechanickému opotřebení. Tyto výhody jsou za cenu potenciálně méně robustní, složitější a dražší řídící elektronikou.

Typický střídavý motor má permanentní magnety, které otáčet kolem pevné kotvy, odstranění potíží spojených s připojením proud do pohybu armatury. Elektronický ovladač nahrazuje shromáždění štětce/komutátoru kartáčovaný DC motor, který neustále přepíná fáze do vinutí udržet motorické otáčení. Správce provede podobné časované distribuce elektřiny pomocí polovodičové okruhem, spíše než systém štětec/komutátoru.

Střídavé motory nabízejí několik advanTagesprůběhu kartáčovaný stejnosměrné motory, včetně průtažnou sílu k hmotnostnímu poměru, větší točivý moment zaWatt(zvýšení účinnosti), zvýšení spolehlivosti, snížení hluku, delší životnost (nobrushand komutátoru eroze), eliminace ionizujícího jiskry z komutátoru a celkové snížení ofelectromagnetic rušení(EMI). Bez vinutí rotoru nejsou vystaveny odstředivé síly, a protože vinutí jsou podporovány bydlení, mohou být chlazeny vedení, vyžadující žádné proudění vzduchu uvnitř motoru pro chlazení. To zase znamená, že motorand #39; s mezináLS může být entirely uzavřené a chráněné před nečistotami nebo jiných cizorodých látek.

Bezkartáčová komutace motoru lze implementovat v softwaru pomocí mikrokontroléru nebo mikroprocesor počítače, nebo mohou být zavedeny také v analogové hardwaru, nebo digitální firmware pomocí FPGA. Komutace s elektronikou místo kartáče umožňuje větší flexibilitu a možnosti není k dispozici s kartáčované stejnosměrné motory, včetně rychlosti, omezení, andquot; mikro steppedandquot; operace pro pomalé a jemné pohybové ovládání a točivým momentem v klidu. Software ovladače lze přizpůsobit tak, aby konkrétní motor používán v aplikaci, což má za následek vyšší efektivitu komutace.

Maximální výkon, který lze aplikovat na střídavý motor je omezeno téměř výhradně tepla;[příliš mnoho tepla oslabuje magnetsand může dojít k poškození windingand #39; s izolací.

Při konverzi elektrické energie na mechanickou sílu, jsou efektivnější než kartáčované motory bezkomutátorové motory. Toto zlepšení je z velké části kvůli přepínání elektřina na frekvenci určuje čidlo polohy. Další zisky jsou vzhledem k absenci štětce, což snižuje ztráty mechanické energie. Vylepšená efektivita je největší v regionu naprázdno a low zatížení motorand #39; s výkonnostní křivku. Vysoké mechanické zatížení střídavé motory a vysoce kvalitní kartáčované motory jsou srovnatelné účinnosti.

Prostředí a požadavky, které výrobci používají střídavý typ DC motory patří provoz bez domazávání, vysoké rychlosti a operace kde jiskření je nebezpečná (tj výbušné prostředí), nebo by mohla ovlivnit elektronicky citlivá zařízení.

2 Výhoda Bezkartáčový

2.1 střídavý, nízký rušení

Kromě střídavý motor má dva kartáče bezprostřední změnu je bez motor běží při elektrické jiskry, tedy výrazně snížit elektrického rušení vzdálená rádiová zařízení.

2.2 nízká hlučnost, plynulé operace

Střídavý motor bez kartáče, síla tření během operace, hladký chod, nízká hlučnost bude mnoho výhod modelu jízdní stabilitu je obrovská podpora.

2.3 dlouhá životnost a nízké náklady na údržbu

Bez štětce, střídavý motor je hlavně na ložiska z mechanického hlediska, střídavý motor je téměř bezúdržbový motor, v případě potřeby stačí udělat nějaké čištění údržbu. Další porovnání, vědí střídavý motor relativní výhodu v kde motor kartáčů, ale vše, co není absolutní, štětec točivého momentu motoru v nízkých otáčkách výkon, velký točivý moment a další charakteristiky výkonu je nenahraditelné střídavý motor, ale v souvislosti s používání a snadné střídavý motor, s poklesem nákladů na regulátor a bezuhlíková technologie rozvoj trhu a konkurence jak na doma tak i v zahraničí , střídavý napájecí systém je rozvoj a popularitu vysokorychlostní fáze, také výrazně podporovat rozvoj modelu pohybu.