Domů > Novinky > Obsah

Výstavba na stejnosměrný proud

Jul 10, 2017

DC motor, stejně jako všichni víme, je zařízení, které se zabývá v přeměně elektrické energie na energii mechanickou a to je v podstatě přinesl do dvou hlavních částí, které jsou potřebné pro stavbu stejnosměrný proud, tj.

Stator – statická část, která sídlí cívky a přijímá nabídky a

Rotor – rotující část, která přináší mechanické střídání.

Jinak existuje několik pomocných částí totiž

l jho DC motor.

l Poláci DC motor.

l budícího vinutí motoru DC.

l armatury vinutí motoru DC.

l komutátoru DC motor.

l kartáče DC motor.

Permanentní magnet je umístěn kolem smyčky drátu, který je připojen ke zdroji napájení DC. Konce drátu smyčky jsou připojeny k sadu kontaktů, zvané komutátor, který otírá sadu vodičů nazývá štětce. Kartáče, aby elektrický kontakt s komutátoru, a jsou připojeny k pozitivní a negativní vede napájecí zdroj, kde elektřina proudí přes smyčky. Elektřina, tekoucí přes smyčky vytváří magnetické pole, která spolupracuje s magnetickým polem permanentní magnet, aby smyčky spin.

DC motory jsou tvořeny namontované rotorové vinutí (armatury) a stacionární vinutí (pole Poláci). U všech motorů DC kromě permanentního magnetu motory, aktuální musí být provedena do armatury vinutí předáním aktuální prostřednictvím uhlíkové kartáče, které snímek přes sada měděných povrchů zvané komutátor, který je namontován na rotoru. Komutátor tyče jsou připájeny na cívek kotvy. Štětce/komutátoru kombinace je posuvný přepínač, který energetizuje konkrétní části armatury, založené na poloze rotoru. Tento proces vytvoří Severní a Jižní magnetický pól na rotoru, které jsou přitahovány nebo odpuzoval Severní a jižní pól na statoru, které vznikají při průchodu stejnosměrného proudu až cívky.