Domů > Novinky > Obsah

Dc střídavý motor pracovní princip

Dec 25, 2019

Dc střídavý motor pracovní princip


TEC3650 (2)-1


Elektronická komutace BLDCM je realizována polovodičovým spínacím zařízením, které má nahradit tradiční kontaktní komutátor a kartáč elektronickým spínacím zařízením. Má výhody vysoké spolehlivosti, bez komutační jiskry, nízkého mechanického šumu a je široce používán ve vysoce kvalitní nahrávací základně, videorekordéru, elektronických nástrojích a automatickém kancelářském vybavení.

BLDCM se skládá z rotoru s permanentním magnetem, vícepólového navíjecího statoru a snímače polohy. Podle změny polohy rotoru mění snímač polohy proud vinutí statoru v určitém pořadí (to znamená detekci polohy pólu rotoru vzhledem k vinutí statoru, generování signálu snímače polohy v určené poloze, řízení obvodu vypínače po zpracování obvodu převodu signálu a přepínání vinutí proudu podle určitého logického vztahu). Pracovní napětí vinutí statoru je zajištěno elektronickým spínacím obvodem řízeným výstupem snímače polohy.

Existují tři typy snímačů polohy: magnetický senzor, fotoelektrický senzor a elektromagnetický senzor.

Pro BLDCM s magnetickým snímačem polohy je na statoru instalován magnetický senzor (jako je halový prvek, magnetická dioda, magnetická citlivá dioda, magnetický citlivý tranzistor, magnetický citlivý odpor nebo speciální integrovaný obvod) pro detekci změny magnetického pole při otáčení permanentního magnetu a rotoru.

Pro BLDCM s fotoelektrickým snímačem polohy je sestava statoru vybavena fotoelektrickým senzorem podle určité polohy, rotor je vybaven světelným štítem a zdroj světla je veden nebo malá žárovka. Když se rotor otáčí, fotocitlivé komponenty na statoru budou generovat pulzní signály přerušovaně na určité frekvenci díky funkci světelného štítu.

BLDCM s elektromagnetickým snímačem polohy je vybaven komponentami elektromagnetického senzoru (jako je spojovací transformátor, bezdotykový spínač, LC rezonanční obvod atd.) na sestavě statoru. Když se změní poloha rotoru s permanentním magnetem, elektromagnetický efekt způsobí, že elektromagnetický senzor vytvoří vysokofrekvenční modulační signál (jeho amplituda se mění s polohou rotoru).


Více informací o DC střídavý motor, prosím, kontaktujte nás přes


Kontaktní osoba: Lulu Fung

E-mail: lulu@ttmotor.com

Mobilní telefon: (86)158 1855 9903

Tel: (86)755-8250 1105

Přidat: 4th Floor, C Building, Huilongda Industrial Park, Shilong Community, Shiyan, Bao'An District, ShenZhen, Čína

Název společnosti: TT Motor (HK) Industrial Co., Ltd.

Webové stránky:www.ttmotor.com


Lulu Fung