Domů > Novinky > Obsah

Rozdíl mezi DC motoru a převodovky

Jul 10, 2017

DC motor není totéž jako "motorem" - "převodový motor" může být AC nebo DC motor spojen s převodovkou nebo přenosu. Převodový motor přidává mechanické převodovky pro změnu otáček/točivého momentu motoru pro aplikaci. Tato přísada je obvykle snížit rychlost a zvýšení točivého momentu. DC motor bez převodovky je užitečný v mnoha aplikacích, například jednoduchý ventilátor. Naproti tomu, že s motorem, který provozuje gramofon v mikrovlnné, s převodovkou snižuje rychlost, takže jídlo není vyvolána vnitřní zdi.

STEJNOSMĚRNÉ MOTORY

DC motor je libovolné třídy elektrických strojů, která převádí stejnosměrné elektrické energie na mechanickou energii. Mezi nejčastější typy spoléhat na síly magnetickými poli. Téměř všechny typy DC motory mají některé vnitřní mechanismus, elektromechanické nebo elektronické, pravidelně změnit směr toku proudu zčásti z motoru. Většina typů produkují rotační pohyb; lineární motor přímo vyrábí, síla a pohyb v přímém směru. DC motory byly první typ široce používán, protože by mohly být napájen ze stávajících systémů distribuce napájení osvětlení stejnosměrný proud. DC motor rychlost lze ovládat v širokém rozsahu, pomocí buď proměnnou napájecího napětí nebo změnou sílu proudu v jeho budícího vinutí. Malé stejnosměrné motory se používají nástroje, hračky a spotřebiče. Univerzální motor může pracovat na stejnosměrný proud, ale lehký motor slouží pro přenosné elektrické nářadí a spotřebiče. Větší motory jsou používány v pohon elektrických vozidel, výtah a zdvihací zařízení, nebo disky pro válcovny oceli. Adventní výkonové elektroniky umožnil nahrazení DC motorů s AC motory v mnoha aplikacích.


STEJNOSMĚRNÉ PŘEVODOVÉ MOTORY

Převodové motory DC lze definovat jako rozšíření DC motor, který už měl její pohled detaily mýtů zbavená zde. Převodový Motor DC má měnič připojený k motoru. Rychlost motoru se počítá z hlediska rotací hřídele za minutu a je pojmenován jako RPM. Sestavení podvozku pomáhá při zvýšení točivého momentu a snížení rychlosti. Pomocí správné kombinace převodů v převodový motor, jeho rychlost může být snížena na číslici žádoucí. Tento koncept, kde zařízení snížit rychlost vozidla, ale zvýšit jeho točivý moment je označován jako redukce převodovky. Tento přehled bude zkoumat všechny drobné a velké detaily, které dělají převodová hlava a tím i fungování zaměřené na stejnosměrný proud