Domů > Novinky > Obsah

Zásadní rozdíly mezi krokovým & Servo Motor.

Aug 25, 2017

Zásadní rozdíly mezi krokovým & Servo Motor.


Základní rozdíl mezi tradiční steppera servo-založený systém je typ motoru a Jak je řízena. Steppery obvykle používají střídavé motory 50 až 100, zatímco typické servo motory mají pouze 4 až 12 pólů. Pole je oblast motoru kde Severní nebo Jižní magnetický pól vzniká průchodem proudu cívky vinutí nebo permanentní magnet.

Šlapadla, nevyžadují kodéry, protože přesně pohybují mezi jejich mnoho Poláků serva, s málo Poláků, vyžadují kodér k udržení přehledu o jejich postavení. Steppery jednoduše přesunout postupně pomocí impulsů [open loop], zatímco si servo čtení rozdíl mezi motory kodér a přikázal pozici [uzavřené smyčky] a upravte aktuálního nutný k přesunu.


Některé výkonnostní rozdíly mezi Stepper a serva jsou výsledkem jejich příslušné motorové provedení. Krokové motory mají mnoho více než servomotory Poláci. Jeden otáčení krokového motoru vyžaduje mnoho aktuálnější výměn prostřednictvím vinutí než servo motor. Krokový motor design má za následek snížení točivého momentu při vyšších rychlostech ve srovnání s servo. Použití vyšší řídící sběrnice napětí snižuje tento efekt zmírnění elektrické časovou konstantou vinutí. Naopak počet vysoký sloup má příznivý účinek při nižších rychlostech krokový motor dává výhodu momentu oproti stejné velikosti servomotoru.

Dalším rozdílem je způsob, jakým každý typ motoru je řízen. Tradiční steppery působí v režimu konstantního proudu otevřené smyčky. To je úspora nákladů, protože žádný kodér je nezbytný pro většinu polohovacích aplikací. Nicméně krokovač systémy pracující v režimu konstantního proudu vytváří značné množství tepla v motoru a jednotky, které je potřeba zvážit pro některé aplikace. Servo řízení řeší to tím, že pouze dodává proud motoru nutné přesunout nebo držet zatížení. To může také poskytnout nejvyšší točivý moment, který je několikanásobně vyšší než maximální trvalý moment motoru pro zrychlení. V tomto režimu uzavřené smyčky celé servo s přidáním kodéru však lze také řídit krokový motor.


Steppery jsou jednodušší Komisi a udržovat než serva. Jsou méně nákladné, zejména v malých motorových aplikacích. Nelze ztratit kroky ani vyžadovat kodéry provozován v rámci jejich konstrukčních limitů. Steppery jsou stabilní v klidu a jejich postavení bez větších výkyvů, zejména s dynamickým zatížením.

Každopádně Pokud máte zájem o další informace o jak stepper a servo motory, nebo pokud budete potřebovat tyto motory pro vaši aplikaci, je nutné oslovit nás nawww.ttmotor.comDěkuju!