Domů > Novinky > Obsah

Funkci převodovky zlepšit požadavky

Sep 30, 2017

S rychlým rozvojem čínského automobilového průmyslu, infrastruktury návrh převodovky dozraje, nejen hlavní funkce převodovky ke zlepšení požadavků převodovky sekundárních funkcí, pomocné funkce a dokonce i vzhled také nemá vyšší poptávka. Ropné skvrny selhání je jednou z hlavních chyb domácích produktů převodovky, selhání sazba je vysoká, stát předmětem stížnosti zákazníků. V clánku řadu opatření ke zvýšení jsou předloženy pro poruchy únik ropy zadní ložiska.

Výstupní hřídel zadní ložisko podporuje výstupní hřídel a je pevně zadní ložisko nesl pláště převodovky. Po výstupního hřídele ložiskového tělesa je přišroubován k zadnímu konci krytu převodovky realizovat axiální polohování ložisek po výstupního hřídele. Montážní příruba je křivka připojen na výstupní hřídel pro přenos otáček a točivého momentu z hřídele na hnací hřídel připojený k přírubě. Výstupní hřídel po montáži ložiska a příruby mezi použitím výstupního hřídele těsnění, těsnění výstupního hřídele a příruba pro montáž mezi relativní rotace, jsou dynamické těsnění, takže tady je snadné bod selhání úniku ropy.

Výstupní hřídel olejového těsnění se skládá z kovové kostry, těsnění oleje hlavní rty a prachotěsný vice lip. Vnější průměr těsnění a otvor shellu jsou vybaveny s přesahem. Po instalaci je těsnění, těsnění a rotující hřídel tvoří vrstvu olejového filmu (asi 0.002 5 mm) s charakteristikou tekutiny mazací řízena okraje těsnění oleje, tekuté povrchové napětí, olejového filmu, jen aby se olejový film a ovzduší kontakt s k mace o novoluní, aby se zabránilo úniku maziva, pro dosažení těsnění. Gufera v ústí linky, směr otáčení a opačným směrem. Zpáteční linka usnadňuje vznik stabilní olejový film na povrchu kontaktu, propůjčuje tepla vzniklého třením ke snížení spotřeby energie a vytváří sací sílu, která naléhá na venkovní vzduch dovnitř.

A těsnění s drsnost povrchu hřídele by neměla být příliš nízká, by neměla být příliš vysoká, obecně se doporučuje zvolit Ra0.8 ~ Ra3.2. Povrch hřídele je příliš drsný, gufera na rty opotřebení příliš rychle, snadno způsobit únik; povrch hřídele je příliš hladká, olej se snadno vymáčknout z těsnící plochy, film se stal tenčí nebo dokonce zmizí, vyústilo v rty horečka nebo pálení. V skutečném uplatňování procesu těsnění oleje, mnozí návrháři mají tendenci snadno do návrhu chyby, že hřídel povrchu více hladké tím lépe, to není pravda, osa procesu návrhu by měly být rozumnou volbou oleje těsnění drsnost povrchu. Povrch je příliš hladká nejen nemůže hrát účinek těsnění oleje, dramaticky zvýší náklady na zpracování.

Těsnící funkce těsnění je především dosáhnout těsnění hlavního břitu. Hlavní břit je gumový materiál, v místě výroby, je to snadné být ostré kovové škrábance a malé rány nejsou snadno k nalezení provozovatelem, způsobené selháním úniku ropy továrna převodovky, způsobují nespokojenost zákazníků. V reakci na tento režim poruchy jsou často přijata následující opatření:

(1) design: Aby olejové těsnění snadno nainstalovat a instalace škody, třeba zkosení na hřídeli 15 ° ~ 30 °.

(2) na místě skladování materiálu a dopravy: za účelem ochrany olej pečeť, skladování a přeprava materiálu procesu měla být rozumné balení, scénu při využívání demolice balení; těsnění by měly být umístěny v čisté materiál rámečku.

(3) pole sestavení: s olejem těsnění s částmi v procesu dopravy by se měly vyhnout hrboly, by měly být čištěny před shromáždění; olejové těsnění montáž by měly být použity speciální nářadí a nástroje pracovní plochy by měly být chráněny zajistit, že proces sestavení nepoškozuje těsnění, při zajištění koaxiální stupně těsnění a kování; olejové těsnění tlak procesu v oleji povrchu hřídele.