Domů > Novinky > Obsah

Hall Effect Encoder Aplikace

Mar 28, 2017

Kodér s efektem haly využívá senzor pole haly procházející magnetickým polem, který produkuje signál, který je pak interpolován na rozlišení. Magnetické snímače Dynapar hall efekt využívají senzor s magnetickým fázovým polem k průměru signálu na více detektorech, aby poskytli robustní signál s vysokým rozlišením, který je necitlivý vůči nesouososti, nárazům a vibracím.


Kodéry s magnetickým efektem v hale mohou být mimořádně robustní. Vzhledem k tomu, že magnetické snímače jsou založeny na indukčním účinku, nevyžadují ložiska, která odstraňuje bod selhání ze systému. Elektronika uvnitř snímače účinku Hall je obvykle zapouzdřena tak, aby nebyla vystavena prvkům. Výsledkem je, že kodéry s efektem magnetické haly mohou fungovat v prachu v pilu nebo v denním praní v prostírání bez další ochrany.

Kodér s efektem magnetické haly je navržen tak, aby poskytoval spolehlivou digitální zpětnou vazbu v nejnáročnějším a nejtvrdším aplikačním prostředí. Aplikace pro tuto technologii obvykle vyžadují širokou specifikaci teploty, vysokou odolnost proti otřesům a vibracím, robustní utěsnění a ochranu proti kontaminujícím látkám, přičemž se soustředí na spolehlivost výstupního signálu, snadnou instalaci a snížení prostojů. Mezi populární aplikace pro enkodéry s efekty magnetické haly patří zpětná vazba rychlosti a polohy v oblasti stavebnictví, zemědělství, těžby, lesnictví a v potravinářském a nápojovém průmyslu s omývacími nebo korozivními chemikáliemi.