Domů > Novinky > Obsah

Jak interpretovat DC Motor specifikace?

Jun 22, 2017

Výběr správnéStejnosměrný proud(neboPřevodový motor DC) pro konkrétní aplikaci může být skličující úkol, a mnozí výrobci poskytují pouze základní specifikace motoru. Tyto základní specifikace nemusí být dostačující pro vaše potřeby. Ideální motor specifikace jsou uvedeny níže a pokud je to možné, způsoby přibližné hodnoty.

Níže je seznam nejčastějších specifikací, které mohou na seznamu výrobce motoru DC. Základní informace jsou pro většinu fandů dost učinit informované rozhodnutí o jaký motor k nákupu.

Jmenovité napětí:

Napětí, které odpovídá nejvyšší účinnost motoru. Zkuste si vybrat hlavní akumulátor, který nejvíce odpovídá jmenovité napětí hnací motory. Například je-li se motor jmenovité napětí 6V, použijte 5 x 1, 2V NiMh pack získat 6V. Je-li váš motor pracuje na 3.5V nominální, můžete použít buď 3xAA nebo 3xAAA NiMh pack nebo 3.7V LiPo nebo LiIon pack.

Provozujete-li motor mimo jeho jmenovité napětí, účinnost motoru jde dolů, často vyžadující další proud, generování více tepla a snížení životnosti motoru. Kromě "jmenovitým napětím" stejnosměrné motory mají také rozsah provozního napětí mimo který výrobce nenaznačuje, provoz motor. Například může mít 6V DC převodový motor pracující v rozsahu 3-9V; to nebude fungovat tak efektivně, jak je ve srovnání s 6V, ale stále poběží dobře.

Bez zatížení ot. / min.:

To je, jak rychle (úhlová rychlost) konečná výstupní hřídel se bude otáčet za předpokladu, že není nic připojeno k němu. Je-li motor má zařízení dolů a rychlost motoru není indikováno samostatnì, bez zatížení ot. / min. hodnota je rychlost hřídele po kola dolů. Se motor RPM je úměrná napětí vstup. "Bez zatížení" znamená, že motor narazí na žádný odpor vůbec (bez hub nebo kolo namontované na konec). Ne otáčky, k dispozici je obvykle spojena s jmenovitým napětím.

Jmenovitý výkon:

Pokud motor moc nevidíte, může být aproximována. Moc je spojena s proud (I) a napětí (V) z rovnice P = I * V. využití současných i nominální napětí na přibližný výkon motoru naprázdno. Maximální výkon motoru, (který by měl použít pouze na krátkou dobu) lze aproximovat pomocí stánku současné a nominální napětí (nikoli maximální napětí).

Stání točivý moment:

Jedná se maximální točivý moment * motor může poskytnout s již otáčení hřídele. Je důležité si uvědomit, že většina motorů utrpí nenapravitelnou škodu, pokud je vystaven parkovacího místa podmínky pro více než několik sekund. Při výběru motoru, měli byste zvážit, podrobí více než ~1/4 na 1/3 stání točivý moment.

Stall proud:

To je současný, motor bude čerpat za podmínek maximálního točivého momentu *. Tato hodnota může být velmi vysoké a neměli jste motor řadič, který je schopen poskytnout tohoto proudu, je tu dobrá šance, že vaše elektronika bude smažit i. Pokud stánek ani jmenovitého proudu jsou k dispozici, zkuste použít motoru výkon (ve wattech) a jmenovité napětí pro odhad současné: výkon [w] = napětí [napětí] x proud [a]

Obecné specifikace:

Obecné specifikace DC motor obvykle patří hmotnost, délka a průměr hřídele stejně jako motor délka a průměr. Další užitečné rozměry patří umístění montážní otvory a typ závitu. Pokud pouze délka nebo průměr jsou k dispozici, naleznete obrázek, fotografii nebo Rozměrový náčrtek, jak získat pocit z jiné dimenze na základě jedné známé hodnoty.

Točivý moment

* "Moment" se vypočítá vynásobením síla (na vzdálenosti od překlopení) vzdáleností. Motorek na stánku momentem 10 Nm může pojmout 10N ke konci roku 1m. Podobně to by mohlo také držet 20N na konci 0,5 m (20 x 0,50 = 10) a tak dále.

Poznámka:: 1 kg * síla gravitace (9,81 m/s2) = 9.81N (~ 10 n pro rychlé výpočty)