Domů > Novinky > Obsah

Jak působí Hall Effect Encoders

Mar 27, 2017

Kodéry efektů Hall používají magnetické fázové pole, které obsahují prvky hala, které jsou uspořádány ve vzorku, který odpovídá magnetickému kolu. Signál se vytváří, když snímač prochází magnetickým polem, které se potom interpoluje na požadované rozlišení. Tato technologie s magnetickým fázovým uspořádáním je nyní k dispozici v čipu IC, který integruje snímač i procesor do stejného čipu, což značně snižuje počet čipů a složitost desek plošných spojů pro robustní, kompaktní a snadno vyrobitelnou součástku. Technologie Magnetic Hall Phased Array představuje dnes technologii magnetického snímače předních hran .

Schéma: U snímače efektů magnetické haly snímač Hall-array dosahuje průměru signálu na více detektorech, aby poskytl robustní výkon s vysokým rozlišením, který je necitlivý vůči nesouososti, nárazům a vibracím.

Inovace technologie fázových polí dramaticky zlepšila technologii optického kódování. Podobně systémy s magnetickým fázovým uspořádáním využívají stejným způsobem zvýšení rozlišení, kompaktnosti a spolehlivosti magnetických kódovacích systémů. Jejich návrhy rozšiřují snímání dat na více detektorů, čímž zprůměrují chyby a zvyšují citlivost.