Domů > Novinky > Obsah

Jak si vybrat Gear - šnekové kolo

Jul 24, 2017

Je šnekové převodovky, která umožňuje přenos pohybu mezi dvěma osami kolmo rotace umístěné na dvou různých rovinách. Šnekový převod je vyroben z červ (válcový tvar s masivní zuby) a šroubová ozubení (kola), upravené na stejné hřiště červa.

 

Šneková převodovka je charakterizována vysokou rychlost a točivý moment aplikace a vysoký převodový poměr.

 

Převodový poměr šnekového kola je určen počet zubů šnekového kola (za předpokladu, že červ válec má 1 zub v kontaktu při každém). Například pro 1:60 převodový poměr šnekové ozubení, šnekové bude mít 60 zuby.

 

Velmi důležitým rysem šnekem je samosvorné. Když zapnete červa, šnekové kolo začne otáčet. Ale když se pokusíte otočit šnekem, červ se nebude hýbat. Tato skutečnost se vztahuje k relativně plochý úhel zubů šneku. Protože úhel plošky nebude točit síla že vyvození šnekem na červ nemůže překonat tření a tedy červ.

 

V mechanické mechanismus, stroje a roboty samosvorné funkce může ušetřit výrobní náklady vloupání systémy nebo jiné mechanické znehybnění. Výběrem vhodných převodový poměr můžete vytvořit brzdný mechanismus založený pouze na šnekovém kole bez přidání další mechanické nebo elektro mechanické komponenty jako brzdy.

 

Příklad pro samosvorného mechanismu šnekového kola:

 

Předpokládejme, že robot byl navržen tak, aby zrušila určitou část motoru a převodovky Převodovka.

 

Předpokládejme, že první případ založenou na ozubená pouze převodovky. Když se motor začne měnit, převodovka přenáší točivý moment a výtahy část. Když je vypnutý motor, hmotnost části překonat vnitřní tření z převodovky a to začíná klesat. S cílem udržet se na místě část poté, co ji zvedlo, brzda by mělo být do aplikace nebo motor musí být stále zapnutý pomocí konstantního momentu (zbytečné spotřebě energie).

 

Překonat, vyměníme čelní převodovky s šnekovou převodovkou s vysokým převodovým poměrem. Motor připojený k kyvné a začne otáčet, tedy zrušení část. Když motor zapnutý, část vykonává svou váhu na šnekové převodovky. Díky struktuře a úhel plošky zubů šneku šnekové převodovky proti gravitační síla část a zabrání pádu.