Domů > Novinky > Obsah

Inkrementální enkodéry a absolutní kodéry různých

Feb 27, 2017

Absolutní snímač optických disků mají spoustu řádků, každý řádek v řadě 2, 4, 8, 16... Uspořádání, tak, aby v každé pozici kodér, tím, že čte každý řádek v předchozí sloupec, tmavé, získat sady od 0 do 2 z 2 n-1 pouze 2 binární kódování (šedá kód), to se nazývá absolutní snímač n bitů. Tento kodér je určen mechanický pozici kodér, není ovlivněna výpadky, rušivé vlivy.

Absolutní snímač mechanické pozici jedinečnost každého místa, bez paměti, bez opěrných bodů a není nutné počítat, kdy je třeba znát umístění, umístění při čtení. Takže kódování proti rušení, výrazně zlepšuje spolehlivost údajů.

Kvůli absolutní snímač pozice je samozřejmě vynikající inkrementálních snímačů, byla stále větší uplatnění v industriální zóně. Absolutní typ kódování zařízení pro jeho vysokou přesností, výstupní bit číslo více, jak stále s paralelní výstup, její každý trochu výstupní signál musí zajistit spojení je dobré, pro složitější podmínky pracovníků také k izolaci, připojení kabelu základní číslo více, které přináší mnohé nepříjemnosti a sníženou spolehlivost, takže, absolutní kódovací zařízení více bitů číslo výstupu typu, generál jsou výběr sériový výstup nebo výstup řádku celkem.