Domů > Novinky > Obsah

Indukční střídavé střídavé motory bez DC

Apr 18, 2017

Wally Rippel je dlouholetým zastáncem elektrických vozidel. Před nástupem do společnosti Tesla Motors byl inženýrem společnosti AeroVironment, kde pomáhal vyvinout model EV1 pro společnost General Motors a objevil se v dokumentárním filmu Kdo zabil elektrický vůz? Wally také pracoval pro Jet Propulsion Laboratory na výzkum baterií elektrických vozidel, mezi jinými projekty. V roce 1968 jako studijní student v Caltech vyrostl elektrický vůz (přestavěný mikrobus z roku 1958 Volkswagen) a vyhrál Velkou transcontinental elektrickou automobilovou závod proti MIT.

Jedna velikost není vhodná pro všechny
V tomto ohavném světě vozidel poháněných plynem nejsou motory všechny podobné. K dispozici jsou ploché hlavy, Hemis, rovné, protilehlé a V konfigurace. A dál a dál. Jeden by si myslel, že před několika lety by někdo přišel na to, co je nejlepší. To by ukončilo všechny možnosti a poté by byl ve výrobě jen ten nejlepší typ motoru. Není tak. Neexistuje žádný nejlepší typ motoru, spíše existují různé typy motorů, které vyhovují osobním požadavkům, jako je cena a výkon. To platí také pro pohony elektrických vozidel.

Když jsem měla vlasy na hlavě a nesla jsem pravítko , byly tam olověné akumulátory, motory DC kartáčů a regulátory stykačů. Dnes nic z nich nezůstává (včetně mých vlasů). Olovo bylo nahrazeno lithiem a stejnosměrným proudem jednosměrným střídavým proudem nebo indukcí . Stykače se mezitím dají přednost modulačním střídačům. Takže budou všechny tyto prvky v blízké budoucnosti zastaralé, nebo je možné, že nějaká "stabilita" může být po ruce? Bez dobré křišťálové koule je těžké předvídat budoucnost. Můj odhad je však, že uvidíme jak indukční, tak střídavé stroje, které se "vydávají" na mnoho let. Každý z nich bude mít své věrné zastánce a náboženské obtěžující.