Domů > Novinky > Obsah

Více o převodovkách

Mar 07, 2017

Převodovky, obvykle označované jako převodovky, jsou mechanická nebo hydraulická zařízení používaná k přenosu energie z motoru nebo motoru na různé součásti v rámci stejného systému. Obvykle se skládají ze série ozubených kol a hřídelů, které lze ovládat nebo vypnout obsluhou nebo automatickým systémem. Termín převodovka se také vztahuje k mazacímu pouzdru, které drží přenosovou soustavu a chrání ji před různými nečistotami.

Většina převodovek se používá ke zvýšení kroutícího momentu a ke snížení výstupní rychlosti hřídele motoru; Takové převody, z nichž mnohé zahrnují také možnost volby z řady výstrojí, se pravidelně nacházejí v automobilech a jiných vozidlech. Nižší rychlostní stupně mají zvýšený točivý moment a jsou proto schopné pohybovat se některými předměty od klidového stavu, který by nebyl schopen se pohybovat při vyšších rychlostech a nižších točivých momentech; To představuje užitečnost nízkého ozubeného kola při tažení a zvedání. V některých případech jsou převodovky navrženy tak, aby poskytovaly vyšší rychlosti, ale méně točivého momentu než motor, což umožňuje rychlý pohyb světelných komponentů nebo rychlých jízd pro určité vozy. Nejzákladnější převodovky jednoduše přesměrují výkon motoru / hřídele motoru.

Automobilové převodovky spadají do tří hlavních kategorií: automatické, poloautomatické a manuální. Manuální převodovky mají tendenci být nejúčinnější z hlediska spotřeby paliva, jelikož při výměně rychlosti se ztrácí méně paliva; V těchto systémech operátor určuje, kdy má měnit převodovku a aktivuje spojkový mechanismus. Automatické převodovky provádějí změny převodových stupňů na základě tlaku kapaliny v převodovce a obsluha má nad systémem omezenou kontrolu. Poloautomatické převodovky nyní vidí širší použití a umožňují uživateli v případě potřeby ovládat ruční řazení, zatímco běžné převodové stupně jsou řízeny automaticky.

Převodovky využívají širokou škálu převodových stupňů, včetně šnekových převodovek, kuželových a spirálních ozubených převodovek, šroubových převodovek a ozubených kol. Všechny tyto mechanismy jsou konstruovány tak, aby prováděly specifický úkol v převodovce, od snížení rychlosti po změnu směru výstupního hřídele. Každé další zařízení však vede k ztrátě výkonu v důsledku tření a efektivita je klíčem k správnému návrhu systému.