Domů > Novinky > Obsah

Krokový Motor zapojení kurz

Jul 25, 2017

Občas může narazit na staré krokový motor, zachráněné z tiskárny nebo starobylé disketová jednotka. Pokud budete mít štěstí, že bude číslo dílu na motor a po nějaké kopání kolem, se přijít s datovým listem. Často však budete mít motor s vůbec žádné značení a čtyři nebo šest barevných drátů trčí. Za prvé je třeba přijít na to, jak jsou spárovány dráty k formě svitky uvnitř motoru. Pokusů a omylů může fungovat, ale je lepší způsob! Stačí multimetr.

Jak identifikovat four-wire stepper motor cívka páry s multimetr

Krokový motor má 4 dráty, to je bipolární krokový motor. Bipolární krokové motory mají dvě vinutí, které nejsou připojeny k sobě navzájem, drátové interně jako je tento:

Bipolar stepper motor

Vzhledem k tomu, cívky A a B na výše uvedeném diagramu nejsou připojeni, odpor mezi zájemci A1 a B1, nebo B2 a A1 bude nekonečná. Odpor mezi A1 a A2, nebo B1 a B2 bude rozhodně méně než nekonečná (i když více než nula), neboť jsou součástí stejného vinutí. Fyzické umístění drátů nebo barvy může někdy navrhnout, párování, jako na fotografiích níže. Přesto jeden jednoduchý šek s multimetru, sada svého uvážení měření odporu může ušetřit spoustu času odstraňování kódu a elektroinstalace.

Obrázek 1: Černé a žluté dráty nejsou součástí téže cívky, multimetr ukazuje vysoká odolnost (neomezená)

Bipolar-Stepper-Motor-Wiring

 

Obrázek 2: Oranžové a žluté dráty jsou součástí téže cívky, multimetr ukazuje odpor přibližně 18 ohmů.

Bipolar -Stepper-motor-Wiring

Teď, když jsme zjistili, které dráty, patří do každé cívky, jak můžeme určit správné krokovač polaritu? Žádný způsob, jak to udělat s multimetru, bohužel... Připojte motor k motoru ovladač volby. Připojení napájení a spusťte kód k roztočení motoru po směru hodinových ručiček. Je-li motor točí v předpokládaném směru, mají správnou polaritu. Jestliže se otáčí v opačném směru, je třeba přepnout polaritu jedné ze dvou párů (Nezáleží kdo).

Jak určit šest wire stepper motor cívka páry s multimetr

Krokové motory s šesti dráty jsou unipolární a jedno vinutí na fázi (jako bipolární steppery), ale s kohoutem centrum. Vnitřní zapojení těchto motorů vypadá takto:

unipolar-stepper-motor-wiring-labels

Při pohledu na výše uvedeném diagramu, můžeme předpokládat, že odpor mezi A1 a AC bude polovina, že mezi A1 a A2. To proto, že tam je méně drát mezi AC a A1 než mezi oběma konci A cívky, A1 a A2. Totéž platí pro odpor mezi BC a B1, nebo B2. Obdobu na případ s bipollar, 4drátu krokovým motorem, neexistuje žádné připojení (nekonečný odpor) mezi dráty z cívky B a cívky A. čas k teorii podrobit zkoušce!

Obrázek 3: Černé a hnědé vodiče jsou samozřejmě součástí téže cívky (odpor je přibližně 194 ohmů)

Unipolar Stepper Motor Wiring Test

Obrázek 4: Černá a top červený drát (Existují dva červené dráty na této krokovač) jsou také součástí téže cívky (odpor přibližně 97 ω).

Unipolar Stepper motor wiring test

Horní červená musí být centrum tekoucí cívkou s černé a hnědé dráty, jako odpor mezi červený drát a černý drát je polovina to odpor mezi černý a hnědý vodič. Dobrým měřítkem změřte odpor mezi top červený a hnědý vodič, potvrdit, že je to také asi 97 ω.

Obrázek 5: Žlutý drát nesmí být součástí stejné cívky jako černé, hnědé a horní červený drát. Multimetr nezobrazuje žádné elektrické připojení mezi žluté a černé dráty.

Unipolar Stepper Motor Wiring test

Chcete-li zajistit, také překontrolovat odpor mezi spodní červený drát a žlutý drát, stejně jako odpor mezi žluté a oranžové dráty. Další měření potvrdila, že dva červené dráty nejsou také připojen.

Konečný verdikt:

Jedna cívka je černá a hnědá dráty, s top červený drát jako kohout centrum
Ostatní cívky je žluté a oranžové dráty, s dolní červený drát jako centrum kohoutkem.

Je-li váš motor má 5 vodičůVyzkoušejte, pokud jeden z vodičů není připojen ke krytu motoru. Pokud je, označit jej a potom pokračovat stejným testem jako čtyři drátu krokovým motorem. Pokud ne, pak se díváte na unipolární motor, kde jsou připojeny dva centrum karty. (Levné 28byj-48 krokového motoruviz kurz) je to příklad.

28BYJ-48-Stepper-Motor-Coils

28BYJ-48-Unipollar-Stepper-Wiring

 

Můžete nadále používat zkoušce odolnosti k určení kohout centrum, ale odpor mezi 4 vodičů bude stejný, díky společné centrum kohoutek. Některé pokusů a omylů, nebo dobré dokumentace bude užitečné zde.

Pokud váš motor má 8 drátů, vnitřní zapojení by měl vypadat takto.

8-wire-stepper-motor-coils

Ještě jsem nikdy na jeden z těchto typů steppery, takže nemohu mluvit ze zkušenosti zde, ale pomocí multimetru a testování drátů v páru, by měla dát páry (nakonec). Budete muset udělat nějakou práci navíc určit, které páry se na stejnou spirálu. Zřejmě to bude vyžadovat několik pokusů a omylů, používající ovladač krokového motoru.