Domů > Novinky > Obsah

Krokové motory Vs. Servo motory - výběr motorek

Jul 10, 2017

Výběr mezi servo motoru a krokový motor může být docela problém zahrnující vyvážení několika faktory návrhu. Cena úvahy, krouticí moment, rychlost, zrychlení a řídit obvody, které všichni hrají roli výběru nejlepší motor pro vaše aplikace.

Základní rozdíly mezi Stepper a Servo motory

Stepper a servo motory se liší ve dvou klíčových způsobů, v jejich základní konstrukce a způsobu jejich kontroly.

Krokové motory mají velký počet Poláků, magnetické páry ze Severní a jižní póly, které jsou generovány buď permanentní magnet nebo elektrický proud, obvykle 50 až 100 Poláci. Pro srovnání servo motory mají velmi málo Poláků, celkem často 4 až 12. Každý pól nabízí přírodní zastavení bod pro hřídel motoru. Větší počet Poláků umožňuje krokový motor pohybovat přesně a právě mezi jednotlivé tyčky a umožňuje stepper bez jakékoliv zpětného chodu pro mnoho aplikací. Servo motory často vyžadují,pozici kodérumožňuje sledovat pozici hřídel motoru, zejména v případě, že jsou požadovány přesné pohyby.

Řízení krokového motoru do přesné pozice je mnohem jednodušší než řízení servo motoru. S krokovým motorkem jediné jednotky pulzní přesune jeden krok hřídele motoru, od jednoho pólu k druhému. Vzhledem k tomu, velikost kroku daného motoru je stanoven určitý počet otočení, přesun do přesné pozice je jednoduše posílat správný počet pulsů.

V kontrastu servo motory zobrazit rozdíl mezi aktuální pozici kodér a pozici, kterou jim poručil a jen aktuální nutné přesunout do správné pozice. S dnešní digitální elektroniky,Krokové motory jsou mnohem jednodušší ovládánínež servomotory.

Krokovač výhody

Krokové motory nabízejí několik výhod oproti servo motory mimo větší počet Poláků a snadnější řízení.

Konstrukce krokového motoru poskytuje konstantní zadržovací točivý moment bez nutnosti motor napájen. Točivý moment krokového motoru při nízkých rychlostech je větší než servomotor stejné velikosti. Jednou z největších výhod krokových motorů je jejich relativně nízká cena a dostupnost.

Servo výhody

Pro aplikace, kde je potřeba vysoká rychlost a vysoký točivý moment servo motory zazářit. Krokové motory vrcholu kolem rychlostí 2 000 ot/min, zatímco servo motory jsou dostupné mnohokrát rychleji. Servo motory také udržovat jejich hodnocení točivého momentu při vysoké rychlosti, až do výše 90 % jmenovitého momentu je k dispozici od servo při vysoké rychlosti. Servo motory jsou také efektivnější než krokové motory s účinností mezi 80-90 %. Servo motoru může dodat zhruba dvakrát jejich jmenovitého momentu na krátkou dobu, že je dobře schopnost čerpat z, v případě potřeby. Kromě toho servo motory jsou docela, k dispozici v AC a DC drive a není vibrovat nebo trpí problémy rezonance.

Krokovač omezení

Pro všechny jejich výhodyKrokové motory mají několik omezenícož může způsobit významné problémy implementace a provoz v závislosti na vaší aplikaci. Krokové motory nemají žádné rezervy. Ve skutečnosti krokové motory ztratí značnou část jejich točivého momentu, jak se blíží jejich rychlost maximální řidiče.

Ztráta z 80 % jmenovitého momentu při 90 % maximálních otáček je typické. Krokové motory jsou také není tak dobrý jako servo motory v urychlení zatížení. Při pokusu o urychlení zatížení příliš rychle, kde krokovač nemůže generovat dostatek točivého momentu, přejděte k dalšímu kroku před příští pulsní disk bude mít za následek přeskočen kroku a ztráta v pozici. Je-li poziční přesnost je zásadní, zatížení motoru nesmí nikdy přesáhnout jeho točivého momentu nebo krokovač musí být kombinován s pozici kodér pro poziční přesnost. Krokové motory také trpí problémy, vibrace a rezonance. V určitých rychlostech, částečně v závislosti na zatížení dynamikukrokový motor může vstoupit rezonancea být schopen řídit zatížení.

Toto má za následek přeskočit kroky, zastavil motory, nadměrné vibrace a hluk.

Servo omezení

Servo motory jsou schopné dodávat více energie než krokové motory, ale vyžadují mnohem složitější obvody jednotky a polohovou zpětnou vazbu pro přesné umístění. Servo motory jsou také mnohem dražší než krokové motory a jsou často těžší najít. Servo motory často vyžadují převodové skříně, zejména pro nižší otáčky. Požadavek na převodovky a pozici kodér se servo motor vzory více mechanicky složitých a zvýšit požadavky na údržbu systému. Na začátek to všechno pryč, servo motory jsou dražší než krokové motory před přidáním na nákladech na pozici kodér.

Shrnutí

Výběr nejlepší motor pro vaše aplikace závisí na několika klíčových konstrukčních kritérií pro váš systém, včetně nákladů, poziční přesnost požadavky, požadavky na točivý moment, dostupnost jednotky a zrychlení požadavky. Celkově jsou servomotory pro vysokou rychlost, nejlepší aplikace s vysokým momentem přiKrokové motoryjsou vhodnější pro menší zrychlení, vysoká, drží točivý moment aplikací.