Domů > Novinky > Obsah

Rozdíl mezi obyčejným motorem a střídavým motorem

Dec 28, 2017

rozdíl mezi běžným motorem a bezkartáčovým motorem

1, co je motor?

A: Motor má přeměnit energii baterie na mechanickou energii, což pohání komponenty otáčení elektrických kol.

2, co je stator?

A: Kartáč nebo bezkartáčový motor nepracuje část rotace. Náboj bezkartáčového nebo bezkartáčového motoru s hřídelem motoru se nazývá stator. Takový motor může být nazýván vnitřní statorový motor.

3, co je rotor?

A: Práce s kartáčkem nebo bezkartáčovým motorem. Bezkartáčový bezkartáčový nebo bezkartáčový bezzubý motorový plášť zvaný rotor, tento typ motoru lze nazvat vnější rotorový motor.

4, co je uhlíkový kartáč?

A: Vrchol kartáčovaného motoru je na povrchu komutátoru. Když se motor otáčí, elektrická energie je přiváděna do cívky komutátorem. Protože jeho hlavní složkou je uhlík, nazývaný uhlíkové kartáče, snadno se nosí. Měla by být pravidelně udržována výměna a čištění uhlíků.

5, co je kartáč držák?

A: Mechanické vedení, které drží a drží uhlíkový kartáč v motoru kartáče.

6, co je to střídač?

A: Motor štětce uvnitř s proužkem kovových povrchů izolovaných od sebe, s rotací rotoru motoru, páskem kovového střídavého kontaktu s kladným a záporným bezkartáčovým motorem pro dosažení kladného a záporného směru střídavého proudu cívky k dokončení cívka motoru kartáčku Komutace.

7, jaký je sled fází?

A: Pořadí střídavého motoru.

8, co je to magnet?

A: Obecně se používá k řešení vysoké magnetické síly magnetických materiálů, elektrické auto motory jsou používány NdFeB magnety vzácných zemin.

9, co je kartáč motor?

A: Když motor pracuje, cívka a komutátor se otáčí, magnet a kartáče se neotáčejí a střídavého směru proudu cívky se dosahuje komutátor a kartáče, které se otáčejí s motorem. Kartáčovaný motor v elektromobilovém průmyslu ukazuje motor s vysokorychlostním kartáčem a motor s nízkými otáčkami. Štětec motor a bezkomutátorový motor existuje mnoho rozdílů, od názvu lze vidět kartáč kartáč, bezkartáčový motor bezkartáčový.

10, co je bezkomutátorový motor?

A: Regulátor poskytuje různé směry stejnosměrného proudu pro dosažení motoru uvnitř směru proudu cívky střídavých změn, bezkomutátorového rotoru motoru a statoru bez kartáče a střídače.

11, motor, jak dosáhnout komutace?

A: Když se střídavý nebo kartáčovaný motor otáčí, je třeba střídavě měnit směr napájení cívky v motoru, aby se motor mohl plynule otáčet. Kartáčovaný motorový komutační fázový měnič a kartáč pro kompletní, bezkartáčový motor pro doplnění regulátoru.

12, co je nedostatek fáze?

A: Střídavý motor nebo bezkartáčový třífázový regulátor, jedna fáze nemůže fungovat. Chybějící fáze fáze a chybějící fáze. Výkon motoru jitter nemůže fungovat, nebo slabost a rotace hluku. Regulátor ve stavu fázové ztráty je velmi snadno vypálitelný.

13, jaké jsou běžné typy motorů?

A: Běžné motory jsou: kartáčové kolo s motorem náboje, motor bezkartáčového náboje kola, motor bezkartáčového náboje převodovky, motor bezkartáčového náboje kola, boční závěsný motor.

14, od typu motoru, jak rozlišovat mezi motorem s vysokou a nízkou rychlostí?

A: Motor náboje kartáčového kola, motor bez kartáčku je vysokorychlostní motor;

B bezkomutátorový motor náboje převodovky, bezkartáčový motor bez náboje patří k motoru s nízkou rychlostí.

15, účinnost motoru, jak definovat?

A: Účinnost motoru je poměr výkonu mechanické energie motoru k výkonu poskytovanému zdrojem energie. S dopisem "ri" řekl.

16, bezkomutátorový motor je jak klasifikovat?

A: Z fázového úhlu lze rozdělit do dvou kategorií, jmenovitě rozdělených do 60 ° a 120 ° fázového úhlu bezkartáčového motoru; podle rychlostních bodů lze rozdělit na vysokorychlostní bezkartáčový motor a nízkorychlostní bezkartáčový motor; podle toho, zda má motor polohové snímače k bodům, je rozdělen na bezkomutátorový snímač polohy a bezpolohový snímač bezkomutátorového motoru.

17, jaký je bezsenzorový bezkomutátorový motor?

A: Pro bezsenzorové bezkomutátorové motory, musíte nejprve šlapat auto, motor má určitou rychlost otáčení, regulátor může identifikovat fázi bezkartáčového motoru, dříve než regulátor může motor pohánět. Vzhledem k tomu, že nemůže dosáhnout nulové rychlosti start, tak používat jen velmi málo. Ale protože neexistuje žádný senzor, všichni mají o jeden problém menší bod a jeho cena je nižší.

18, Brushless Motor Hall v obecném rozsahu spotřeby energie je kolik?

A: Spotřeba bezkartáčového motoru Hall se pohybuje v rozmezí od 6mA do 20mA.

19, bezkomutátorový motor rozsah napětí napětí je kolik?

A: Rozsah napětí střídavého motoru je obecně 3-24V.

20, obecný motor, jak vysoká teplota pracovat? Maximální teplota, kterou může motor vydržet?

A: Pokud teplota krytu motoru překračuje teplotu okolí o 25 stupňů, je zvýšení teploty motoru nad normální rozsah. Obecně by mělo být zvýšení teploty motoru pod 20 stupňů. Obecná motorová cívka je vyrobena ze smaltovaného drátu, zatímco smaltovaný drát při teplotách vyšších než 150 stupňů, když je fólie vypnuta, protože teplota je příliš vysoká, což způsobuje zkrat cívky. Když je teplota cívky vyšší než 150 stupňů, teplota skříně motoru je asi 100 stupňů, takže pokud je teplota pouzdra považována za základ, je nejvyšší teplota, kterou bude motor nést, přibližně 100 stupňů.

21, teplota motoru by měla být nižší než 20 ℃, to znamená, že teplota krytu motoru překročí okolní teplotu by měla být nižší než 20 ℃, ale motor tepla více než 20 ℃ pro to, co je důvod?

A: Přímá příčina ohřevu motoru je způsobena vzniklým proudem. Obecně může být zkrat nebo otevření cívky, magnet demagnetizace motor účinnost způsobená nízkou, normální situace je motor pro dlouhou dobu vysoký proud provozu.

22, jak změřit fázový úhel bezkomutátorového motoru?

A: Zapněte napájení regulátoru, regulátor do napájecího zdroje Hallova prvku, můžete zjistit fázový úhel bezkartáčového motoru. Metoda je následující: Použijte multimetr + 20V stejnosměrné napětí souboru, a červené pero pak +5 V řádek, černé pero byly měřeny tři olovo vysoké a nízké napětí (kde použití červené a černé pero má dovednosti), podle 60 ° a 120 ° Řízení motorové komutační tabulky může být.

23, pokud 60 ° bezkartáčový regulátor v 120 ° bezkartáčový motor co se stane? Jak jinak?

A: povede k fenoménu nedostatku fáze, nemůže být normální provoz; Inteligentní bezkartáčový regulátor vyvinutý firmou Tianjin Song však dokáže automaticky identifikovat 60 ° motor nebo 120 ° motor, který může být kompatibilní se dvěma druhy motorů, což usnadňuje údržbu a výměnu.

24, kartáčový vysokorychlostní motor a kartáčovaný nízkorychlostní motor Jaký je rozdíl mezi intuitivním?

A: A. Vysokorychlostní motory mají spojky (jako funkce podobné setrvačníku), otáčejí se v jednom směru, aby se usnadnily, k jinému úsilí o přenos směru; nízkorychlostní motor obousměrný zase tak snadné.

B. Vysokorychlostní motorové vozidlo, když je hluk velký, hluk motoru s nízkou rychlostí otáčení je malý. Zkušení lidé se snadno identifikují s uchem.

25, motor startovací proud, jak definovat?

A: Obecné požadavky na startovací proud motoru nesmí překročit 2násobek jmenovitého proudu motoru 5krát, což je důvod, proč je regulátor pro ochranu proudu omezující proud důležitým důvodem.

26, rychlost motoru na trhu, proč je stále vyšší a vyšší a jaký dopad?

A: A. Dodavatelé urychlí snižování nákladů, stejný nízkorychlostní motor, vysokorychlostní cívku méně otáček, ale také šetří silikonovou ocel, počet magnetů méně, kupující, že rychlost je vysoká.

B. práce s jmenovitou rychlostí, její účinnost se nemění, ale v zóně s nízkou rychlostí, kdy je účinnost výrazně nižší, tj. Začíná slabost.

C. neefektivní, je třeba začít s velkým proudem, jezdecký proud je také velký, aktuální požadavky na omezení regulátoru, baterie není dobré.

27, existuje abnormální motorická horečka, jak opravit?

A: Metoda údržby je obvykle výměna motoru nebo údržby.

28, proud bez zatížení motoru je větší než mezní údaje referenční tabulky, což znamená, že motor má poruchu, jaké jsou důvody? Jak opravit?

A: Mechanické tření uvnitř motoru je velké; cívka je částečně zkratována; magnet je demagnetizován; a komutátor stejnosměrných motorů usazuje uhlík. Metody údržby jsou obecně nahradit motor, nebo vyměnit uhlíkový kartáč k vyčištění uhlíkového ložiska.