Domů > Novinky > Obsah

Top 10 tipů pro práci s Gearmotors(2)

Jul 06, 2017

6. Pochopte, co způsobuje selhání převodový motor.

  • Letmo nadměrné zatížení (radiální zatížení hřídele) mohou zničit ložisko podpůrné systémy. Selhání v důsledku únavy hřídele je také běžné na přetížené hřídele.

  • Že zkušenosti rázová zatížení od velkých setrvačnost zatížení nebo nadměrné zrychlení/zpomalení může způsobit gear převodovky zubní zlomeniny.

  • Vysoké posuvné síly na hřídele může překročit ložisko schopnosti, ohrozit lisovaná uložení komponent a přesáhnout strukturální bydlení silných.

  • Všechny potenciální selhání umístění jsou nadměrné Torzní zatížení na hřídeli na drážky, díry cross a změny průměru.

  • Převodové motory umístěny do prostředí nehodí se pro ně vystavovat stresu na balíček, maziva problémy a špatné tepla Těsnění převodovky. Řádně Chraňte převodový motor prodloužit jeho životnost.

  • Převodové motory vystaven teplotním může docházet ke kondenzaci. Někdy odvzdušnění motoru a umožňuje prostředí stabilizovat je lepší než snaží udržet výrobek zcela uzavřený a uzavřena.

  • Maziv by měla stanovit za skutečných provozních podmínek. Nastavení lze upravit pro extrémní zima nebo horké aplikace namísto nákladnější plné teplotní rozmezí.

  • Upevnění motoru by měla být stabilní. Povrchy, které může způsobit vychýlení a flex bude snížit životnost výrobku.
    Tým techniků, Bodine elektrické

Je-li převodový motor podměrečné (není k dispozici dostatek energie pro aplikaci), typická varovným signálem je přehřátí. Pokud jste zkontrolovat teplotu nebo skutečně cítit teplo, je však těžké odhalit před selhání. Je-li dostatečně vysoko stoupá teplota oleje mazání převodovky, způsobí tepelného rozkladu oleje, a jakmile je systém mazání převodovky se nakonec nezdaří. Někdy podměrečné motor má "příliš tvrdě pracovat" a skutečně to vyhasne – trvalé a neobnovitelné selhání. Opět, jsou těžko rozpoznat varovné signály: někdy může cítit olej nebo motoru, pokud se přehřívá nebo vidět barvy zabarvení. Ale pokud převodový motor je zřetelně viditelný, bude probíhat až do selhání, aniž by si to uvědomovali.

Podměrečné převodový motor obvykle výsledky z nechápal, že motor a převodovka mají samostatné tepelné schopnosti, stejně jako zvýšení efektivnosti, když spojí dohromady, výsledek v systému výstupní výkon, který se liší od co je obvykle publikována. Zadání a nákup, zatímco pouze výkon motoru a účinnost je chyba.


7. za integrovanou ac motor pro optimální výkon.

Nejlepším důvodem zdaleka přecházejí k integrovaným ac motory, je výkon. V plně integrovaný převodový motor motor nízkou setrvačností rotoru speciálně přizpůsobeny charakteristiky převodovky. To má za následek vysokou dynamickou schopnost, která je obzvlášť důležité pro vysoký start/stop cyklistika aplikací. Většina dnešních převodové motory zahrnout také, výkonné brzdy, užitečné pro aplikace vyžadující řízenou zátěž zpomalení.

Další výhodou integrovaného převodové motory je, že jsou navrženy pro práci s invertory. Převodový motor a proměnné frekvenčního měniče (VFD) pomocí uzavřené smyčky zpětné vazby (prostřednictvím kodéry namontována na hřídeli motoru) umožňuje indexování a point-to-point umístění aplikace možná. Elektronické jednotky poskytují také doladění rychlosti a kontroly, zahrnující prvky jako ochrana proti přetížení a nastavitelnou počáteční momenty. Však rozšířené funkce bez ohledu na, největší zisky ve výkonu pocházejí z neomezené kombinace motory a převodovky.


8. Nezapomeňte na surfovat na webu užitečné zdroje.

Ať je to, což je oborové sdružení nebo webu výrobce, Internet je skvělý zdroj pro převodový motor velikosti a specifikace tipy. Zde jsou tři pro začátek:

www.AGMA.org

Americký Gear Manufacturers Association (AGMA)

www.Groschopp.com

STP Design vyhledávací nástroj se týká "vyhovující" motoru nebo převodový motor do aplikace výkonů; "fit" znamená nejbližší rychlost, točivý moment, účinnost motoru a převodovky efektivitu.

www.ptpilot.com

Svobodný software od SEW Eurodrive, který pomáhá uživatelům vybrat vlastní redukční nebo převodový motor


9. záměrné převodové motory jsou postaveny přečkat uživatele integrované motory a přechodky.

Typické uspořádání uživateli integrované řešení je redukce mount brk. Ty jsou obecně levnější a zabírají méně místa než reduktor s externí vstupní hřídel. Ale nemají žádný vliv na podporu Příkon motoru, takže motorové výstupní ložisko podporuje vstupní hřídel reduktoru. Problém je, že ve většině motorů, ložisko je ložisko velikosti 200, a to není hodnocen pro axiální zatížení, vnímáte během používání. Takže toto ložisko předčasně selžou. Když se tak stane, výsledné házení a nesouosost hřídele motoru zničí vstupní těsnění upevňovacího a, velmi pravděpodobně k poškození soukolí.

Je důležité si uvědomit, že takzvaný protipřírub C-face motory a přechodky obecně nemají těsnění, takže kontaminujících látek (voda, špína, tepla, kuřecí díly) se nakonec našly cestu do dutiny mezi motor a reduktorem. Tady těsnění na motor vstupu může selhat, protože se podrobí tomuto náročná průmyslová prostředí. To není případ s motory. Jsou vyrobeny příruby motoru a reduktorem a továrna uzavřených zabránit průniku průmyslové goo. Podobně převodový motor vnitřní komponenty jsou navrženy tak, aby spolupracovaly, a jsou známé prostředí a mechanického namáhání, kterým jsou vystaveny. A konečně jeden z nejvíce nenáviděných úkolů instalace a preventivní údržby pro uživatele integrované jednotky je zarovnání. Vyosení způsobí selhání; Převodové motory jednotka je dodávána konečnému uživateli dokonale sladěny a to tak zůstane.


10. pochopit, jaká síla systému převodový motor skutečně znamená.

Při zadávání a výběru převodový motor, je důležité znát a rozumět převodový motor systém moci i jen motor. Obvykle převodový motor výrobci publikovat zadané výstupní výkon motoru, což často není přesně vyjádřit skutečný převodový motor výstupní výkon; Při zadání nebo výběru převodový motor pro OEM aplikace, spoléhat se na to publikované specifikace výkon motoru (hp) sám může klamat. Chcete-li plně optimalizovat řešení převodový motor, vypočítat nebo získat výstupní výkon systému, což představuje výsledný převodový motor moc po výpočtu účinnost motoru a převodovky.

Principy systému moc a vědomím samostatný motor a převodovku, hodnocení účinnosti také dává inženýr důležitá data, ke kterému k porovnání. Porovnání efektivnosti planetárního převodový motor pro paralelní hřídel převodový motor umožňuje například možnosti produktu, aby se na celkovou efektivitu, výkon a cena.

Takže při výběru převodový motor, zjistěte, zda publikovaných energie nebo specifikace výstupní výkon je pro motor pouze nebo pokud tato specifikace zahrnuje také efektivitu redukční převodovky/rychlosti. Každý dodavatel převodový motor by měl být schopen poskytovat hodnocení efektivity motor a převodovka; Pokud není vypočtena jako napájení systému, vypočítejte vynásobením motorové výstupní výkon účinnost vhodné převodovky převodový motor výkon systému.