Domů > Novinky > Obsah

Typy krokových motorů

Sep 15, 2017

Typy krokových motorů


Tři základní typy krokových motorů patří permanentní magnetický motor, motor variabilní re-luctance a hybridní motor, který je kombinací předchozích dvou.

Permanentní Magnet

Pro motor s permanentními magnety rotoru se nazývá canstack rotoru. Canstack rotor ukazuje, že motor s permanentními magnety mohou mít více vinutí rotoru, což znamená, že hřídel pro tento druh krokového motoru bude zase méně stupňů jako každý impuls proudu je přijata na statoru.Například je-li rotor má 50 zubů a stator má 8 pólů 5 zuby (celkem 40 zubů), krokový motor je schopen se pohybovat 200 různé kroky, aby jeden celý revoluce. To znamená, že hřídel motoru promění 1,8 ° každý krok. Hlavním rysem motoru s permanentními magnety je, že permanentní magnet se používá pro rotoru, což znamená, že žádné stopy jsou nezbytné. Nevýhodou tohoto typu motoru je, že má relativně nízký točivý moment a musí být použit pro low rychlost aplikace.

 Proměnlivý magnetický odpor

Proměnné reluktančním motorem nepoužívá permanentní magnety, takže lze měnit intenzitu pole. Množství točivého momentu pro tento typ motoru je stále malé, takže se obecně používá pro malé polohovací stoly a jiné malé umístění zatížení. Vzhledem k tomu, tento typ motoru nemá žádné trvalé magnety, nelze použít stejný typ krokové řadiče jako jiné typy krokové motory.


Hybridní

Krokový motor hybridní je nejvíce široce používané a kombinuje principy permanentní magnet a variabilní reluktanční motory.

Pro více informací navštivte naše webové stránkywww.ttmotor.comDík!