Domů > Novinky > Obsah

Co je snížení vybavení? A typy kolových redukcí.

Jul 18, 2017

                                      Co je snížení vybavení? A typy kolových redukcí.

Redukční převod

Redukční převod je uspořádání, jímž vstupní rychlost může být snížena pro požadavek pomalejší rychlost na výstupu, se stejným nebo více kroutícího momentu. Snížení převodová jednotka sestává ze sady rotačních zařízení připojené k práci kolo. Příchozí pohybu vysokou rychlostí z kola práce se přenáší do sady rotačních zařízení, ve kterém se změní pohyb nebo točivého momentu. Počet převodů používaných v sestavení podvozku snížení závisí na rychlosti výkonu aplikace. Sestavení podvozku snížení je obvykle známý jako redukce převodovky.

Typy redukčních převodů

Existují především dva typy redukčních převodů:

  • Jednoduchá redukce převodovky

  • Dvojitá redukce převodovky


Jediné redukční převod

Toto uspořádání je tvořen jen jeden pár ozubených kol. Se skládá z přístavů, jehož prostřednictvím snížení gear box vrtule hřídele a motor přejde do shromáždění. Malé zařízení, známé jako pastorek je poháněn příchozí hřídel motoru. Pastorek přímo jednotky velkých zařízení namontované na kardanový hřídel. Rychlost se reguluje tím, že proporcionální poměr rychlosti redukce průměru pastorku a kola. Obecně jeden měnič má zařízení zdvojnásobit velikost pastorek.

Dvojitá redukce převodovky

Dvojitý podvozek se obvykle používají v aplikacích zahrnujících velmi vysoké rychlosti. V tomto uspořádání pastorku je připojen k vstupní hřídel pomocí pružného spojení. Pastorek je připojen k zprostředkující zařízení známé jako první rychlostní stupeň snížení. První snížení rychlosti je pak připojen k nízkou rychlostí pastorku s pomocí jednoho další hřídele. Tento pastorek je připojen k druhé snížení rychlosti namontován přímo na kardanový hřídel. Takové uspořádání zajišťuje snížení rychlosti v poměru až 20:1.