Domů > Novinky > Obsah

Které motory Stepper jsou dobré a jaké jsou jejich omezení.

Jul 21, 2017

Co jsou krokové motory dobré?


  • Umístění - Protože steppery se pohybují v přesných opakovatelných krocích, vynikají v aplikacích vyžadujících přesné umístění, jako jsou 3D tiskárny, CNC, platformy kamer a X, Y plotry. Některé diskové jednotky také používají krokové motory k umístění čtecí / zapisovací hlavy.

  • Řízení rychlosti - přesné přírůstky pohybu umožňují také vynikající kontrolu rychlosti otáček pro automatizaci procesu a robotiku.

  • Nízkorychlostní točivý moment - Normální jednosměrné motory nemají příliš velký točivý moment při nízkých rychlostech. Krokový motor má maximální točivý moment při nízkých rychlostech, takže jsou dobrou volbou pro aplikace vyžadující nízkou rychlost s vysokou přesností.


       

       

Jaké jsou jejich omezení?  • Nízká účinnost - Na rozdíl od stejnosměrných motorů je spotřeba krokového motoru nezávislá na zatížení. Oni čerpají nejvíce aktuální, když oni dělají žádnou práci vůbec. Z tohoto důvodu mají tendenci horko.

  • Omezený vysoký krouticí moment - Obecně platí, že krokové motory mají nižší točivý moment při vysokých rychlostech než při nízkých rychlostech. Některé stepry jsou optimalizovány pro lepší vysokorychlostní výkon, ale musí být spárovány s příslušným ovladačem pro dosažení takového výkonu.

  • Žádná zpětná vazba - Na rozdíl od servomotorů většina kroketů nemá integrovanou zpětnou vazbu pro polohu. Přestože lze dosáhnout velké přesnosti při běhu "otevřené smyčky". Omezovací spínače nebo "domácí" detektory jsou typicky vyžadovány pro bezpečnost a / nebo pro stanovení referenční polohy. www.ttmotor.com