Domů > Novinky > Obsah

Worm Drive (2)

Jul 27, 2017

Aplikace

V počátku dvacátého století automobily před zavedením posilovačů řízení, působení plochý nebo Pařba na jednom z předních kol tendenci tahat mechanismu řízení ke straně s defektem pneumatiky. Použití šnekového šroubu snížit tento efekt. Další červ disk vývoj vedl k recirkulačních kuličkových ložisek ke snížení třecí síly, které přenášejí některé síla na volantu. To pomáhá při řízení vozidla a snižuje opotřebení, které by mohly způsobit potíže při řízení přesně.

Červ jednotky jsou kompaktní dopravního podstatně snižuje rychlost a zvýšení točivého momentu. Malé elektromotory jsou obecně vysokorychlostní a nízkým momentem; Přidání jednotky worm zvyšuje rozsah aplikací, které mohou být vhodné pro, zejména v případě, že jednotka worm kompaktnosti je považován za.

Červ disky se používají v lisy, válcoven, dopravní strojírenství, důlní průmysl stroje, na kormidla a worm drive pily. Kromě toho frézovací hlavy a otočné stoly jsou umístěny pomocí vysoce přesného oboustranného červ jednotky nastavitelný odpor. Šneková kola se používají na mnoha výtah a eskalátor drive aplikacích díky své kompaktní velikosti a jiné vratnost zařízení.

V éře plachetních lodí zavedení jednotky worm řídit kormidlo bylo významný pokrok. Před jeho zavedením řízené jednotku fotoválce lano kormidlo. Rozbouřené moře může použít podstatné sílu na kormidlo, často vyžadují několik mužů řídit loď – některé jednotky měl dvě velká-kola, takže až čtyři členové posádky mohli ovládat kormidlo.


Pohon Truck 1930

Červ jednotky byly použity v několika automobilových zadní nápravy konečné disky (i když ne diferenciál, sám). Oni využili polohu ozubeného kola v horní nebo velmi spodní části rozdílové korunového kola. V roce 1910 byly běžné na nákladní automobily; získat nejvíce odbavení na zablácených cestách šnekového kola byl umístěn na vrcholu. V roce 1920 firma Stutz používal je na svých autech; Chcete-li mít nižší patra než její konkurenti, zařízení byl umístěn na spodní. Příklad z kolem roku 1960 byl Peugeot 404. Šnekové nese diferenciální soukolí, které chrání vozidlo proti vrácení zpět. Tato schopnost klesla do značné míry z laskavost kvůli snížení poměru vyšší než nezbytné.

Novější výjimkou je brzdového diferenciál, který využívá červy a planetární šnekové namísto Kuželové ozubení konvenční otevřené diferenciály. Brzdového rozdíly se nejvíce dotkly HMMWV a některých komerčních vozidel Hummer a jako mezinápravovým diferenciálem v některých všech kol pohonné systémy, jako je Audi quattro. Velmi těžké nákladní automobily, jako jsou ty používané pro přepravu kameniva, často používají šnekový převod diferenciálu pro sílu. Šnekový převod není tak efektivní jako hypoidní ozubení a takové vozy bez rozdílu mají velmi velké skříně diferenciálu, s přiměřeně velkým objemem převodový olej vstřebat a rozptýlit teplo vytvořené.

Červ jednotky se používají jako optimalizace mechanismus pro mnoho hudebních nástrojů, včetně kontrabasy, kytary, mandolíny, bouzoukis a mnoho Banja (Přestože většina high-end Banja používají planetové převodovky nebo tření kolíčky). Šnekový převod ladění zařízení se nazývá machine head.

Plastové červ jednotek se často používají na malé bateriové elektrické motory, poskytnout výstup s nižší úhlová rychlost (méně otáček za minutu) než u motoru, který pracuje nejlépe na poměrně vysoké rychlosti. Tento motor šnekový náhon systém je často používán v hračkách a dalších malých elektrických zařízení.

Na jubilejní type se používá jednotka worm hadicové svorky nebo jubilejní svorky. Vlákno šnekové utahovací šroub zapojuje s sloty na svorku band.

Občas šnekem je navržena ke spouštění v opačném směru, což obrací mnohem rychleji, než je výstupní hřídel. Příklady tohoto může být viděn v některých uschová odstředivky nebo guvernér vítr v poli muzikál.

Levou rukou a pravou rukou červ


Šikmé a červ uchopení pera

Pravá ruka šikmé ozubení nebo pravou rukou červ je jeden ve kterém zuby otočením ve směru hodinových ručiček jako ustupují od pozorovatele při pohledu na ose. Označení, pravou ruku a levou ruku, jsou stejná jako zavedenou praxí pro šroubové závity, a to jak vnější tak vnitřní. Dvě vnější šikmé ozubení na paralelní osy musí být opačné ruky. Vnitřní šikmé ozubení a jeho pastorek musí být téže ruky.

Levá ruka šikmým ozubením nebo červa, levá ruka je jeden ve kterém zuby twist hodinových jako ustupují od pozorovatele hledá podél osy.[4]